Tüm iPhone Sahiplerini Profesyonel Kameramana Dönüştürecek “Final Cut Camera” Yayımlandı

ABD merkezli teknoloji devi Apple’dan iPhone’larıyla video çekmekten hoşlanan tüketicileri mest edecek bir hamle geldi. Şirket, Final Cut Pro’nun iPhone’lar için uyarlanmış olan versiyonu “Final Cut Camera“yı resmen yayımladı. Kullanıcılar, bu uygulamaya App Store üzerinden ulaşabiliyorlar.

Final Cut Camera hem amatörler hem de profesyoneller için oldukça geniş kapsamlı bir yapıya sahip. iPhone sahipleri, bu uygulama ile telefonlarının kameralarındaki en ince ayarları yapabilecekler. Üstelik oldukça basit bir arayüze sahip olan Final Cut Camera, kullanıcıların kolay bir şekilde alışmalarını sağlayacak.

Final Cut Camera’da yok yok

Final Cut Camera’da pek çok özellik mevcut. Mesela bu uygulamada ISO ve deklanşör hızını ayarlayabiliyor, beyaz dengesini belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca çözünürlük ve video formatları da Final Cut Camera üzerinden seçilebiliyor. Kullanıcılar, odaklama ayarlaması yapabilme ve telefonun stablizatörünü de Final Cut Camera üzerinden deaktif hâle getirme imkânı yakalamış olacaklar. 

iOS 17.4 veya daha üzeri bir işletim sistemiyle çalışan Final Cut Camera, güncel iPhone modelleriyle uyumlu. Ancak Apple’a göre bazı özelliklerin kullanılabilmesi için iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’e ihtiyaç duyuluyor. Eğer sizde hemen Final Cut Camera uygulamasını kullanmaya başlamak isterseniz buradaki bağlantı üzerinden App Store’a ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir