Picsart ile Getty Images, Birlikte Yeni Bir Yapay Zekâ Modeli Geliştirecek

SoftBank destekli fotoğraf düzenleme girişimi Picsart, yapay zekâ araçları geliştirmek için çalışmalara başladı. Getty Images ile iş birliğine giden firma, 150 milyon kullanıcısına yapay zekâ araçları sunacak. Firmadan yapılan açıklamaya göre geliştirilecek olan model, içerik üreticileri, pazarlamacılar ve küçük işletmelere sorumluluk sahibi yapay zekâ görüntüleme sunacak. 

Yeni model sıfırdan inşa edilecek ve tamamen Getty Images’in lisanslı içerikleriyle eğitilecek. Firmadan gelen açıklamaya göre bu iş birliği, Picsart kullanıcılarının kendi özel görsellerini üretmelerini mümkün kılacak ve bu görsellerin tüm ticari hakları üreticilere ait olacak. Kullanıcılar bu görselleri Picsart üzerinden düzenleyebilecekler. 

Yapay zekâ tartışmalarına alternatif

Picsart, tamamen kendi lisanslı içeriği ile geliştireceği model sayesinde kullanıcılarına güvenli yapay zekâ seçeneği sunmayı planlıyor. Son dönemde yapay zekâ alanında yaşanan tartışmaları göz önüne aldığımızda firmanın böyle bir karar alması oldukça mantıklı. 

Yapay zekâ modelini Picsart’ın yapay zekâ laboratuvarı olan PAIR geliştirecek. Model, firmanın kendi API’si üzerinden kullanılabilir olacak. Picsart CEO’su ve Kurucusu Hovhannes Avoyan, yaptığı açıklamada “Picsart, sosyal medya reklamlarından web sitesi grafiklerine kadar her şey için sonsuz özelleştirme, içerik ve düzenleme araçları sunuyor ve bu partnerlik, dünya çapında bir markadan ticari olarak kullanılabilir yapay zekâ tarafından üretilen görselleri mümkün kılacak. Bunu piyasaya sürmek için en prestijli ticari kütüphane olan Getty Images ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadesini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir