Keçiören Çiçek Açacak

Vatandaşların sıkça vakit geçirdiği parklar ile yeşil alanları daha estetik hale getirmek amacıyla çalışmalara hız verdiklerini aktaran Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, “Hemşehrilerimizin daha estetik ve ferah bir ortamda keyifli vakit geçirmesi için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalarımızın tamamlandığı parklarımız, ailelerimiz için huzurun ve görselliğin adresi oluyor” dedi.

HUZURLU VAKTİN İLK ADRESİ OLACAK

Havaların ısınmasıyla birlikte ilçe sakinlerinin, gezmek için ilk adresi olan parklar ile yeşil alanlarda vakitlerini keyifli ve huzurlu bir şekilde geçirmeleri için seferberlik başlattıklarının altını çizen Başkan Özarslan, “Yaz mevsimi geldi. Vatandaşlarımızın yoğun iş hayatının stresinden uzaklaşabilmeleri, hem arkadaşları hem de aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilmeleri için parklarımızı hazırlıyoruz. Parklarımız, dikmeye başladığımız birbirinden renkli çiçekler ve bitki örtüsüyle daha da güzelleşecek, Keçiörenlilere yakışır bir hale gelecek. İlçe sakinlerimiz hak ettikleri hizmeti her alanda görecek ve görmeye devam edecek. Hedefimiz, Keçiören’in her alanda hak ettiği çalışmaları en kısa sürede hayata geçirmek” diye konuştu.

EŞ ZAMANLI ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki parklarda başlatılan peyzaj ve çevre düzenleme seferberliği ile yeşil alanlar rengârenk bir görünüme kavuşturuluyor. Mevsimlik çiçek ve çeşitli türde bitki dikiminin hız kesmeden devam ettiği parklarda; çim biçmeden toprak tesviyesine, budamadan sulamaya kadar birçok çalışma, eş zamanlı olarak yürütülüyor. Peyzajı tamamlanan parklar görenleri büyülerken, yaz mevsimini karşılayan Keçiören ise güzelleşmeye devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir